LAJMI I FUNDIT:

Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t’i bashkohej klubit bavarez

Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t’i bashkohej klubit bavarez

Nuk është sekret se gjatë viteve të fundit, Real Madrid ka ndryshuar strategjinë e transferimit të lojtarëve. Ata tani janë më shumë të fokusuar në blerjen e lojtarëve të rinj në moshë, se sa yje të gatshëm me çmime të larta.

Një ndër lojtarët për të cilin madrilenët kishin shprehur interesim ka qenë edhe Mathys Tel.


Tel konsiderohet si një nga sulmuesit e rinj më të talentuar në Evropë dhe së fundmi ka shfaqur një formë të jashtëzakonshme me klubin gjerman.

Francezi iu bashkua Bayernit verën e vitit të kaluar nga ekipi francez Rennes, ani pse ai ka mundur t’i bashkohej Real Madridit.

Në një intervistë për mediat franceze ai tha se ka pasur një ofertë nga Los Blancos para se të kaloj në Gjermani.

“Real Madrid apo Bayern? Është e vërtetë se shumë klube u interesuan për mua në 2022. Është shumë e vërtetë, por unë isha i fokusuar vetëm tek Bayerni. Nuk kisha opsion tjetër sepse unë e vlerësova projektin e tyre njerëzit mbrapa atij projekti”, u shpreh Tel.

Real Madridi konsideron transferimin e talentit të Bayern Munichut si alternativë për Mbappen
Lexo po ashtu Real Madridi konsideron transferimin e talentit të Bayern Munichut si alternativë për Mbappen

Real Madridi mendon se fakti që nuk ia dolën të nënshkruajnë me Tel ishte një mundësi e madhe e lëshuar, edhe pse ditëve të fundit është raportuar se klubi spanjoll mund të bëjë një lëvizje për të në verën e vitit të ardhshëm./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

La Liga
Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

La Liga
Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Bundesliga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

La Liga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori