LAJMI I FUNDIT:

Yjet uruan festën e Kurban Bajramit

Yjet uruan festën e Kurban Bajramit
(Foto: TLB)

Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin, ndërsa drejtuesit fetarë dhanë mesazhe paqeje në këtë ditë.

Reklama

Dreka në xhami që bashkoi të gjitha fetë ishte një mesazh i qartë për tolerancën fetare në Kosovë, duke qenë se festa e Kurban Bajramit është festë që duhet të kremtohet me të gjithë.

Në ndërkohë, yjet shqiptare të skenës dhe ekranit i kanë shfrytëzuar profilet e tyre në rrjetet sociale për të shprehur urime.

Duke iu drejtuar ndjekësve të tyre, ata kanë shprehur urimet dhe kanë dhënë mesazhe në këtë ditë feste. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Gold AG (@arianagushi)

View this post on Instagram

A post shared by 2po2 (@besnik2po2)

View this post on Instagram

A post shared by NASER RAFUNA (@naser_rafuna)

View this post on Instagram

A post shared by Capital T (@truekapo)

View this post on Instagram

A post shared by SKIVI (@skivi_undercova)

View this post on Instagram

A post shared by Meda (@mehdin_pergjecaj)

View this post on Instagram

A post shared by ILDA BEJLERI (@ildabejleri)

View this post on Instagram

A post shared by Capital T (@truekapo)

Në trend Magazina

Më shumë
“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

Magazina
Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Magazina
Gati 20 vite pas skandalit me David Beckham - Rebecca Loos po jeton larg vëmendjes, e martuar me një doktor në Norvegji dhe nënë e dy fëmijëve

Gati 20 vite pas skandalit me David Beckham - Rebecca Loos po jeton larg vëmendjes, e martuar me një doktor në Norvegji dhe nënë e dy fëmijëve

Magazina
Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Magazina
Dyshimet për

Dyshimet për "ndarje" nga bashkëshorti, flet Blerina Kllokoqi Rugova: Po të ndodhte diçka mes nesh, e gjithë Kosova do e merrte vesh

Magazina
Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Magazina
Kalo në kategori