LAJMI I FUNDIT:

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Rafael Leao tregoi hapur habinë e tij kur pa Paolo Maldinin të shkarkuar nga Milani, por thuhet se shumë yje kuqezi janë të pakënaqur me vendimin e Gerry Cardinale, duke përfshirë emra si Theo Hernandez dhe Mike Maignan.

Reklama

Maldini dhe drejtori sportiv Ricky Massara janë vendosur të largohen nga San Siro pas një takimi të tensionuar me pronarin Cardinale të hënën.

Ishte menduar të ishte një mbledhje për të planifikuar të ardhmen, por përkundrazi, Cardinale thuhet se e informoi dyshen se klubi do të bënte pa ta në sezonin 2023/24.

Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani
Lexo po ashtu Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani

Leao ka reaguar në Twitter me një emoji mendueshëm, por nuk është lojtari i vetëm i befasuar nga vendimi i Cardinale.

Sipas gazetës La Repubblica, Theo, Leao dhe Maignan nuk e kanë marrë mirë vendimin dhe kanë reaguar me inat kur u informuan se Maldini do të largohej.

Raporti thotë se Leao nuk do të kishte nënshkruar kurrë një marrëveshje të re me Milanin nëse do ta dinte se Maldini do të largohej.

23-vjeçari zgjati qëndrimin e tij në San Siro javën e kaluar, duke nënshkruar një marrëveshje të re prej shtatë milionë eurosh në vit deri në vitin 2028.

Po kështu, Maignan dhe Theo mund të konsiderojnë të ardhmen e tyre në San Siro me Chelsean të interesuar për portierin francez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori