LAJMI I FUNDIT:

Yjet e “Game Of Thrones” Sophie Turner dhe Kit Harington, ribashkohen në filmin horror të ardhshëm “The Dreadful”

Yjet e “Game Of Thrones” Sophie Turner dhe Kit Harington, ribashkohen në filmin horror të ardhshëm “The Dreadful”

Sophie Turner dhe bashkë-ylli i saj në Game Of Thrones, Kit Harington do të ribashkohen në filmin e ardhshëm horror “The Dreadful”.

Aktorja, 27-vjeçare, dhe Kit, 37-vjeçar u shfaqën për herë të fundit në ekran së bashku në vitin 2019, kur u transmetuan episodet e fundit të Game Of Thrones.


Fillimisht ata luanin si vëlla e motër, Sansa Stark dhe Jon Snow, por më vonë u zbulua se Jon ishte kushëriri i parë i Sansës nga babai, shkruan DailyMail.

Të premten, Deadline raportoi se Sophie dhe Kit do të luajnë në një film të shkruar dhe drejtuar nga regjisorja e njohur e filmave horror Natasha Kermani.

Filmi zhvillohet në Angli gjatë Luftës famëkeqe të Trëndafilave në vitet 1400.

Sophie do të luajë Anne, jeta e së cilës ndryshon kur personazhi i Kit të kthehet nga vdekja. /Telegrafi/