LAJMI I FUNDIT:

Yaya Toure krijon formacionin më të mirë të tij: Marquez shumë herë më i mirë në mbrojtje se Pique

Yaya Toure krijon formacionin më të mirë të tij: Marquez shumë herë më i mirë në mbrojtje se Pique

Ish-lojtari i Barcelonës dhe Manchester Cityt, ndër të tjera, Yaya Toure, ka folur për Sky Sports për lojtarin më të mirë të mbrojtjes.

Reklama

Në formacion, plot me lojtarë nga klubet katalanase dhe angleze, reprezentuesi i Bregu i Fildishtë ka përfshirë Rafa Marquezin.

Madje, ai ka pohuar se meksikani ishte më i mirë se spanjolli, i cili ende është aktiv, Gerard Pique.

“Ishte një nga mbrojtësit më të fortë që unë e njoh, por që nuk ka luajtur në Angli. Njerëzit nuk e kujtojnë, Marquez ishte dhjetë herë më i mirë se Pique”, tha ai.

“Pique konsiderohet si një ndër më të mirët, por unë po ju them se ishte dhjetë herë më i dobët”, përfundoi ai.

Në formacionin ideal të Yaya Toures janë përfshirë edhe Ederson, Komapny, Puyol, Marquez; Iniesta, Sane, Henry, Messi, Agüero, Eto’o dhe Drogba.

Ndryshe, futbollisti më parë ka luajtur edhe në super skuadrën angleze të Cityt. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori