LAJMI I FUNDIT:

‘Yachine Trophy’, apo portieri më i mirë – kjo është lista me 10 kandidatët

‘Yachine Trophy’, apo portieri më i mirë – kjo është lista me 10 kandidatët

Revista franceze “France Football”, është duke i publikuar listat me lojtarët që do të konkurrojnë për ‘Topin e Artë’, ‘Kopa Trophy’ (talenti më i madh) dhe ‘Yachine Trophy’ (portieri më i mirë).

Reklama

Më poshtë i gjeni portierët e nominuar për portierin më të mirë të vitit.

Janë 10 kandidatë, ku spikasin dy portierë e La Liga, Thibaut Courtois dhe Jan Oblak. Në listë kandidati kryesor duket të jetë Gianluigi Donnarumma, që shkëlqeu me Italinë në Euro 2020.

Më poshtë lista e e plotë: Gianluigi Donnarumma, Ederson, Kasper Schmeichel,  Edouard Mendy, Thibaut Courtois, Keylor Navas, Emiliano Martinez, Manuel Neuer, Jan Oblak dhe Samir Handanovic.

Çmimi për më të mirin jepet në nëntor të këtij viti. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori