Revista franceze “France Football”, është duke i publikuar listat me lojtarët që do të konkurrojnë për ‘Topin e Artë’, ‘Kopa Trophy’ (talenti më i madh) dhe ‘Yachine Trophy’ (portieri më i mirë).

Më poshtë i gjeni portierët e nominuar për portierin më të mirë të vitit.

Janë 10 kandidatë, ku spikasin dy portierë e La Liga, Thibaut Courtois dhe Jan Oblak. Në listë kandidati kryesor duket të jetë Gianluigi Donnarumma, që shkëlqeu me Italinë në Euro 2020.

Më poshtë lista e e plotë: Gianluigi Donnarumma, Ederson, Kasper Schmeichel,  Edouard Mendy, Thibaut Courtois, Keylor Navas, Emiliano Martinez, Manuel Neuer, Jan Oblak dhe Samir Handanovic.

Çmimi për më të mirin jepet në nëntor të këtij viti. /Telegrafi/