LAJMI I FUNDIT:

Xhaka bën shaka pas golit dhe fitores së Zvicrës: Festova me gisht në gojë sepse më pëlqen të provokoj

Xhaka bën shaka pas golit dhe fitores së Zvicrës: Festova me gisht në gojë sepse më pëlqen të provokoj

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka folur pas ndeshjes me Andorrës të cilën e fituan 3-0, ndërsa mesfushori shqiptar shtoi një gol dhe një asistim.

Xhaka ka thënë se duhet të merrnin gjashtë pikë në këto dy ndeshje (Kosovës dhe Andorrës), por që duhet tani duhet të mbyllet kualifikimi sa më parë.


“Shpresonim të merrnim gjashtë pikë në shtator, në fund morëm vetëm katër, por ende jemi në krye dhe më e rëndësishmja është që të përfundojmë me kualifikim”, ka thënë Granit Xhaka.

Zvicra ndryshoi sistem duke luajtur 3-4-3, që i pëlqeu Xhakës.

“Kemi lojtarë për të evoluar kështu, mund të vazhdojmë me dy sisteme, duke përfshirë edhe këtë”, ka thënë Xhaka.

Xhaka dhe Shaqiri heshtin kritikët me gola, Zvicra fiton dhe vazhdon si lider
Lexo po ashtu Xhaka dhe Shaqiri heshtin kritikët me gola, Zvicra fiton dhe vazhdon si lider

Në fund ai u pyet edhe për festën me gishtin në gojë, ka tha duke qeshur se: “Më pëlqen të provokoj”.

Zvicra mbetet lider me 14 pikë, para Rumanisë (11) dhe Izraelit (11). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori