LAJMI I FUNDIT:

Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka shprehur pakënaqësinë e tij ndaj gjyqtarëve të ndeshjes, të cilët i akuzon për përgjegjësinë në eliminimin e skuadrës nga Liga e Kampionëve.

Në përballjen e tyre kundër Paris Saint-Germain në terrenin e tyre, Barça u ndëshkua pasi humbi me rezultatin e thellë 4-1, duke i dhënë lamtumirën garës në fazën e çerekfinaleve.


Situata për skuadrën katalunase u përkeqësua kur mbrojtësi i tyre, Ronald Araujo, u përjashtua nga loja me karton të kuq në minutën e 29-të, duke i lënë ata të luajnë me 10 lojtarë për më shumë se një orë lojë.

Pesë gola dhe dy kartonë të kuq - PSG eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve
Lexo po ashtu Pesë gola dhe dy kartonë të kuq - PSG eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

“Është për keqardhje, Liga e Kampionëve ka përfunduar për ne për shkak të gabimeve të gjyqtarëve. I thash gjyqtarit se ka qenë katastrofal. Ky është realiteti”, ka thënë Xavi pas ndeshjes.

Më tej, Xavi vetë u ndëshkua me të kuq në minutën e 56-të për sjelljen e tij gjatë një përplasjeje me gjyqtarin, pas një sërë protestash nga bankina e Barcelonës.

Kjo ishte kthesa kyçe në ndeshje që shfaqi ndikimin që vendimet e gjyqtarëve mund të kenë në rrjedhën e një ndeshjeje të rëndësishme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori