Dortmundi e ka mposhtur Zenitin me rezultat 2-1 në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Golat për skuadrën gjermane i shënuan Lukasz Piszczek dhe Axel witsel, derisa për Zenitin realizoi Sebastian Driussi.

Dortmundi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.79, me Zenitin që u vlerësua 6.57.

Dortmundi kalon në fazën e eliminimit direkt si lider i Grupit F Dortmundi kalon në fazën e eliminimit direkt si lider i Grupit F

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Witsel dhe mori notën 8.0.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide goli të ishte Sardar Azmoun që nuk arriti të tregonte vetën për më shumë se 90 minuta.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Reklama

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/