0Shares

Disney ka njoftuar se Will Smith do ta luajë rolin e Fantazmës në ribërjen e “Aladdin” që do të realizohet me regji të Guy Ritchie.

Aktori i njohur do ta zëvendësojë Robin Williamsin, i cili e ka luajtur këtë rol në versionin origjinal të filmit të animuar.

Pas roleve me shumë yje të njohura, aktori shqiptar aktron edhe pranë Will Smithit (Foto) Pas roleve me shumë yje të njohura, aktori shqiptar aktron edhe pranë Will Smithit (Foto)

Aktori kanadez, Mena Massoud, do t’i bashkohet Smithit së bashku me Naomi Scott, e cila është e njohur për rolin në “Power Rangers”, ku e ka portretizuar princeshën Jasmine.

Skenarin e ka shkruar John August, ndërsa si producent është angazhuar Dan Lin, i njohur për punën e tij në “Sherlock Holmes”.

Xhirimet do të fillojnë në muajin gusht në Londër, ndërsa nuk dihet se kur do të përfundojnë ato.

Versioni origjinal i “Aladdin”, i xhiruar në vitin 1992, ishte shumë i suksesshëm dhe fitoi dy çmime të Academy Awards. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)