Deontay Wilder e ka paralajmëruar Dominic Breazeale me atë që e pret duke e quajtur ‘dita e gjykimit” të shtunën në mëngjes në New York.

Dyshja e peshave të rënda, i kanë kryer matjet e fundit, ku edhe kanë mbajtur konferencë.

Wilder e ka kërcënuar kundërshtarin para përballjes.

“Nuk ka diçka tjetër të thuhet më shumë, pasi nesër është dita e gjykimit”.

“Kur të hyjmë në ring do të shohim vetëm kuq dhe kjo është ajo që bën një luftë të madhe”.

“Fjalët tona që flasim, veprimet tona që ne do t’i shfaqim në ring, është ajo që i bën luftime e mëdha. Ai nuk donit ju një luftë të madhe?”.

Wilder (40-0-1, 39 me Nokaut), në ndeshjen e fundit në dhjetor e provoi paska tokën kur u rrëzua nga Tyson Fury dy herë, në përballjen që u mbyll baras në Staples Center, Los Angeles.

“Në këtë moment të karrierës dua të tregoj gjithçka”.

“Unë jam i lumtur që jam pjesë e divizionit të peshave të rënda. Tani është kaq emocionuese, tani është në zjarr dhe mezi e pres të shtunën”, deklaroi Wilder që pret një ndeshje të zjarrtë. /Telegrafi/