LAJMI I FUNDIT:

Wilder duket më në formë se asnjëherë më parë në pamjet e shfaqura nga trajneri i tij

Wilder duket më në formë se asnjëherë më parë në pamjet e shfaqura nga trajneri i tij

Deontay Wilder duket po aq i mprehtë dhe kërcënues si kurrë më parë në stërvitje përpara rikthimit të tij të shumëpritur në ring kundër Robert Helenius më vonë këtë vit.

“Bronze Bomber” ka qenë jashtë ringut që nga humbja e tij nga Tyson Fury tetorin e kaluar, e cila e pa atë të rrëzohet dy herë nga “Gypsy King” në një takim vërtet epik.

Ashtu siç dukej në prag të rimarrjes së titullit të peshave të rënda të WBC-së, Fury e goditi atë në pikën e pakthimit në raundin e 11-të.

Si dhe kur mund të ndodhë lufta mes Joshuas dhe Wilderit
Lexo po ashtu Si dhe kur mund të ndodhë lufta mes Joshuas dhe Wilderit

Rezultoi një nga meçet më të mëdha të peshave të rënda në historinë moderne, megjithatë, pasi pësoi humbje të herëpashershme, Wilder u la të rivlerësonte të ardhmen e tij në këtë sport.

Në fund, amerikani zgjodhi të luftonte dhe të hartonte një rrugë për t’u kthyer në krye të divizionit, e cila fillon kur ai kthehet kundër Helenius më 15 tetor.

Përpara rikthimit të tij, Wilder ka punuar në palestër së bashku me trajnerin Malik Scott, i cili ka ndarë pamjet e luftëtarit të tij duke lëshuar goditje të fuqishme.

Deontay Wilder konfirmon rikthimin në ring, do të përballet me Robert Helenius
Lexo po ashtu Deontay Wilder konfirmon rikthimin në ring, do të përballet me Robert Helenius

Është e qartë se ai nuk ka humbur asnjë grimë nga fuqia e tij e frikshme, e cila solli 41 nokaut në 43 ndeshje para dy humbjeve të tij kundër Furyt.

Wilder do të shpresojë të fitojë nokautin e tij të 42-të kur të takohet me Helenius, i cili niset në meç pas fitoreve të njëpasnjëshme ndaj Adam Kownacki të Polonisë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

La Liga
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Momenti kur Jurgen Klopp vendosi të largohej nga Liverpooli pasi një teori e re del në dritë

Momenti kur Jurgen Klopp vendosi të largohej nga Liverpooli pasi një teori e re del në dritë

Premier League
Kalo në kategori