Deontay Wilder apo i njohur ndryshe si “Bombarduesi i bronztë” është i dashuruar pas veturave.

34-vjeçari amerikan ka mbledhur një pasuri prej 23 milionë funtesh gjatë karrierës së tij në boks.

Një pjesë të pasurisë së tij, Wilder e ka shpenzuar në blerjen e veturave pasi njihet si adhurues i madh i tyre.

Wilder thotë se do ta kishte mposhtur edhe Mike Tysonin në kulmin e karrierës së tij Wilder thotë se do ta kishte mposhtur edhe Mike Tysonin në kulmin e karrierës së tij

Koleksioni i makinave të tij është shumë i pasur dhe ka vlerë prej më shumë se një milion euro apo saktësisht 1,414,618 euro.

Wilder në garazhin e tij ka vetura të bukura dhe të shtrenjta si Lamborghini, Rolls Royce, por edhe vetura të vjetra amerikane.

Hearn: Joshua është gati të pranojë ndarje të barabartë të fitimeve për t'u ndeshur me fituesin e meçit Wilder-Fury Hearn: Joshua është gati të pranojë ndarje të barabartë të fitimeve për t'u ndeshur me fituesin e meçit Wilder-Fury

Ndërsa Wilder është gati të përballet me Tyson Fury në Grand Garden Arena më 22 shkurt, The Sun i ka hedhur një vështrim garazhit të shkëlqyeshëm të boksierit.

Sipas The Sun, garazhi i Wilderit është po aq mbresëlënës sa goditja e tij e famshme me të djathtën.

Lamborghini Aventador – 430,000 funte (517,114 euro)

Rolls Royce Phantom – 347,000 funte (417,299 euro)

Hummer H2 – 70,000 funte (84,181 euro euro)

Rolls Royse Cullinan – 269,310 funte (323,870 euro)

Dodge Challanger – 30,000 funte (36,077 euro)

Suzuki Hayabusa – 14,500 funte (17,437 euro)

Polaris Slingshot – 15,500 funte (18,640 euro)

/Telegrafi/