LAJMI I FUNDIT:

Wijnaldum tregon tre miqtë e tij që i folën mirë për Romën para se të nënshkruante

Wijnaldum tregon tre miqtë e tij që i folën mirë për Romën para se të nënshkruante

Nënshkrimi i ri i Romës, Georginio Wijnaldum e ka pranuar se ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah ishte ndër lojtarët që e bindën atë të bashkohej me Giallorossët.

Reklama

Ish-mesfushori i Liverpool dhe PSG doli sot në një konferencë për shtyp ku foli për shumë gjëra, duke thënë se ka kryer fazën përgatitore me PSG-në dhe është gati.

Ai u ndal edhe tek dy shokët e tij, Mo Salah dhe Kevin Strootman, që sipas tij e bën të zgjedh Romën.

“Doja të vija për shkak të përpjekjeve që bëri klubi për të nënshkruar me mua. Pastaj fola edhe me Mo Salah dhe Kevin Strootman për klubin dhe qytetin dhe dëgjova vetëm histori të mira nga ta”, ka thënë ylli holandez.

Salah kaloi dy sezone në kryeqytet midis 2015 dhe 2017 dhe shënoi 34 gola në 83 paraqitje para se të shitej për 42 milionë eurove.

“Kam folur edhe me Achraf Hakimi, edhe nëse ka luajtur për Interin. Ai më ka thënë se Roma është një klub i bukur”, deklaroi Gigi.  /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Bundesliga
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Kalo në kategori