0Shares

Arsene Wenger ka folur rreth të ardhmes së tij, për të cilën ka thënë se do ta vendos pas finales së Kupës FA.  

Trajneri francez ka qenë shumë i gozhduar sa i përket të ardhmes së tij, duke thënë se duhet të largohet nga stoli i Arsenalit, pasi nuk po arrin të fitoj tituj me londinezët.

Tifozët e Arsenalit vazhdojnë të kërkojnë largimin e Wengerit, i kërkojnë edhe nga aeroplani (Foto/Video) Tifozët e Arsenalit vazhdojnë të kërkojnë largimin e Wengerit, i kërkojnë edhe nga aeroplani (Foto/Video)

I pyetur në një konferencë shtypi para ndeshjes nëse këtë fundjavë do të shënonte ndeshjen e tij të fundit në stadiumin Emirates apo nëse do të ishte ndeshja e tij e fundit në veri të Londrës, Wenger e mohoi këtë.

“Për sezonin, po. Nuk mund ta them këtë. Mendoj se ajo që është më e rëndësishme për ne është të fitojmë ndeshjen e futbollit që luajmë të dielën”, ka thënë fillimisht Wenger.

Wenger: Top katërshja nuk ndikon në të ardhmen time Wenger: Top katërshja nuk ndikon në të ardhmen time

“Pas kësaj, çfarë ndodh me mua është më pak e rëndësishme, jam këtu për t’i shërbyer klubit dhe mënyra më e mirë për ta bërë është të fitojë ndeshjen e ardhshme”, përcjell Telegrafi.

“Mendoj se është pas Kupës FA”, tha Wenger, përpara se të përgjigjej pozitivisht se “gjërat do të finalizohen”. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)