LAJMI I FUNDIT:

Wenger: Komplimentet e mia për Milanin, Gattuso ka bërë një punë të jashtëzakonshme

Wenger: Komplimentet e mia për Milanin, Gattuso ka bërë një punë të jashtëzakonshme
Wenger - Gattuso (Getty Images)

Arsene Wenger ka lavdëruar Milanin dhe trajnerin e tyre, Gennaro Gattuso, edhe përkundër se i eliminoi në Ligën e Evropës.

Reklama

Arsenali fitoi ndaj Milanit në Emirates me rezultat 3-1 apo me rezultat të përgjithshëm 5-1, duke e eliminuar nga gara.

Ky kualifikim në çerekfinale e ka gëzuar Wengerin, por thotë se Milani ua bëri jetën e vështirë deri sa arritën kualifikimin.

Arsenali me lehtësi kalon në çerekfinale, shënon edhe Granit Xhaka
Lexo po ashtu Arsenali me lehtësi kalon në çerekfinale, shënon edhe Granit Xhaka

“Milani ka shumë kualitet dhe ne filluam lojën duke u mbrojtur, pasi donim të mbronim pjesën e parë të ndeshjes”, ka thënë fillimisht Wenger pas ndeshjes.

Wenger ka pasur fjalë të mëdha për Milanin dhe Gattuson (Getty Images)

“Në pjesën e dytë luajtëm shumë më mirë. Unë i jap komplimentet e mia Milanit, pasi e bënë jetën të vështirë për ne”.

“Gattuso ka bërë një punë të jashtëzakonshme me një klub që ishte në krizë. Ekipi është i balancuar dhe ata janë të mirë në sulm”.

Gattuso: Nuk dua të arsyetohem, por nuk është dashur të dorëzohemi pas golit të dytë të pësuar
Lexo po ashtu Gattuso: Nuk dua të arsyetohem, por nuk është dashur të dorëzohemi pas golit të dytë të pësuar

Wenger pastaj u pyet në lidhje me penalltinë e diskutueshme të dhënë për Danny Welbeck, por francezi u përgjigj duke thënë se nuk e di nëse ishte.

“Nuk e di nëse ishte një penallti apo jo, nuk e kam parë. Ndoshta ishim pak me fat, nuk e di, por ne iu përgjigjëm mirë Milanit duke përfituar”, përfundoi francezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Serie A
Kalo në kategori