Emma Watson ka dhuruar një milion funte (1.13 milion euro) për një fushatë të re që iu dedikohet njerëzve të prekur nga keqtrajtimet seksuale.

Donacioni i saj ishte ndikuar nga një letër e hapur, të cilën e kanë nënshkruar rreth 200 artistë britanikë dhe irlandezë, të cilët kanë kërkuar që të ndërpriten shqetësimet seksuale në punë.

(Foto: Getty Images)

Emma Thompson, Keira Knightley dhe Emma Watson, janë vetëm disa prej yjeve që e kanë nënshkruar këtë letër, bënë të ditur The Observer.

Femrat pjesëmarrëse në ceremoninë e BAFTA-s kanë vendosur që të vishen me të zeza gjatë parakalimit në tepihun e kuq në shenjë solidarizimi me lëvizjen e Hollywoodit, “Time’s Up”, që është nisur pikërisht kundër keqtrajtimeve seksuale.

Publikohet lista e aktorëve më të paguar për vitin 2017, Vin Diesel kryeson listën me 1.6 miliard dollarë fitime (Foto) Publikohet lista e aktorëve më të paguar për vitin 2017, Vin Diesel kryeson listën me 1.6 miliard dollarë fitime (Foto)

Kujtojmë që në vitin e kaluar shpërtheu skandali i abuzimeve seksuale në botën e filmit. Shumë aktore të njohura i akuzuan producentët, filmbërësit dhe kolegët e tyre, për keqtrajtim seksual.

(Foto: Getty Images)

Disa prej tyre madje kanë pohuar se janë përdhunuar nga personat e fuqishëm në Hollywood dhe tashmë kanë ngritur edhe padi gjyqësore.

Watson u bë e njohur për rolin e Hermione Granger në filmat “Harry Potter”. /Telegrafi/