LAJMI I FUNDIT:

Votuesja djeg kabinën e votimit në Moskë

Votuesja djeg kabinën e votimit në Moskë

Disa rusë raportohet se kanë dëmtuar kutitë e votimit në Rusi dhe tani po shfaqen pamje të reja, të cilat po shfaqin protestën e qytetarëve rreth zgjedhjeve presidenciale ruse.

Incidenti i fundit i raportuar përfshinte një grua që në dukje i vuri zjarrin një kabine votimi në Moskë, raporton skynews.

Ndodhi në një nga qendrat e votimit në Qarkun Administrativ Juglindor të kryeqytetit rus, sipas Baza, një kanal Telegram që besohet të jetë i lidhur me shërbimet ruse të sigurisë.


Një grua gjeti "një mënyrë të veçantë të protestës", në ditën e zgjedhjeve në Rusi
Lexo po ashtu Një grua gjeti "një mënyrë të veçantë të protestës", në ditën e zgjedhjeve në Rusi

Videoja duket se e tregon atë duke hedhur një lëng të ndezshëm mbi kabinë përpara se të ndezët dhe më pas të nxjerrë telefonin e saj për të filmuar zjarrin.

Ka gjithashtu raportime se një koktej molotov është hedhur në një qendër votimi në Shën Petersburg.

Ndryshe, Vladimir Putin pritet të zgjidhet presidenti i shtetit rus pasi nuk ka kundërkandidat. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ishin fshehur në një shtëpi duke menduar se do t’i mashtrojnë, ushtarët rusë e pësojnë keq nga tanket ukrainase

Ishin fshehur në një shtëpi duke menduar se do t’i mashtrojnë, ushtarët rusë e pësojnë keq nga tanket ukrainase

Evropa
Rikthimi i Trumpit në Shtëpinë e Bardhë do të mund t’i kushtonte Bashkimit Evropian të paktën 150 miliardë euro

Rikthimi i Trumpit në Shtëpinë e Bardhë do të mund t’i kushtonte Bashkimit Evropian të paktën 150 miliardë euro

Amerika
Burri që shkrepi fotografinë që bëri xhiron e botës ka përshkruar momentin e sulmit ndaj Trump

Burri që shkrepi fotografinë që bëri xhiron e botës ka përshkruar momentin e sulmit ndaj Trump

Amerika
Ky thuhet të jetë momenti kur mbështetësit e Trump ‘njoftojnë policët se dikush po ngjitej në çati’ – pak sekonda para se të fillojnë të shtënat

Ky thuhet të jetë momenti kur mbështetësit e Trump ‘njoftojnë policët se dikush po ngjitej në çati’ – pak sekonda para se të fillojnë të shtënat

Amerika
Gjenerali i pensionuar amerikan: Një e treta e ushtrisë së SHBA mund të robotizohet deri në vitin 2039

Gjenerali i pensionuar amerikan: Një e treta e ushtrisë së SHBA mund të robotizohet deri në vitin 2039

Amerika
Zelensky riorganizon Shtabin e Përgjithshëm të ushtrisë ukrainase

Zelensky riorganizon Shtabin e Përgjithshëm të ushtrisë ukrainase

Evropa
Kalo në kategori