LAJMI I FUNDIT:

Vokrri: Nuk ka emra konkretë për detyrën e trajnerit, me Matthaus kam pasur një bisedë miqësore (Video)

Vokrri: Nuk ka emra konkretë për detyrën e trajnerit, me Matthaus kam pasur një bisedë miqësore (Video)

Gjatë pjesëmarrjes në emisionin “Përballje” me gazetarin Muhamet Hajrullahu, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ka folur për trajnerin e ardhshëm të Përfaqësueses së Kosovës, ku nuk mungoi edhe komenti për Lothar Matthausin për këtë post.

Reklama

Rezultatet e Përfaqësueses e Kosovës? Rezultatet nuk janë zhgënjyese. Prej gjashtë skuadrave në grup, katër kanë qenë pjesëmarrëse në ‘Euro 2016’ dhe kanë treguar suksese në dhjetëvjeçarin e fundit”.

Vokrri: Prioritet është stadiumi në Prishtinë, për Stadiumin Nacional nuk vendos FFK-ja (Video)
Lexo po ashtu Vokrri: Prioritet është stadiumi në Prishtinë, për Stadiumin Nacional nuk vendos FFK-ja (Video)

“Kurse ne, në ndeshjen e parë ndaj Finlandës, katër orë para ndeshjesh ende nuk dinim se me cilët lojtarë do të luanim, duke shtuar entuziazmin, them se ne duhet t’ia dimë hallin vetës. Dëshirat dhe mundësitë janë dy gjëra të ndryshme”.

Si lojtar gjermani ishte pjesë e Interit, Bayern Munich e Monchengladbach (Foto: Getty Images)

Trajneri i ardhshëm? Do të mundohemi të bëjmë zgjedhjen më të mirë të mundshme. Deri më tani nuk ka emra konkretë, të gjithë ata emra që janë spekuluar unë i kam demantuar. Të vetmin, një bisedë që e kamë bërë me Matthaus, ishte miqësore. Por, nuk mund të them se është një kandidaturë e tij serioze, por është mundësia”.

Deri kur Kosova duhet të zgjedhë trajnerin e ri? Deri në mars, por ne do mundohemi më herët”.

Miqësorja ndaj Letonisë, çfarë pritni?” Kemi pasur vështirësi të gjejmë miqësore, shumë skuadra janë paraqitur, por ne ishim pa stadium. Me vendosjen e reflektorëve në Mitrovicë, kemi kërkuar që së paku të zhvillojmë ndeshjet miqësore”, tha Vokrri. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori