Vin Diesel ishte afër rrezikut për të humbur suksesin e filmit, i cili e bëri atë të famshëm.

53-vjeçari zbuloi se fillimisht u tërhoq nga seria e parë e “Fast & Furious”, gjatë një paraqitje televizive, shkruan Daily Mail

Ai pranoi se kishte hamendësime për filmin pasi lexoi një draft të hershëm të skenarit.

Diesel nuk ishte as zgjedhja e parë për vitin 2001, pasi fillimisht dëshironte Timothy Olyphant të luante Dominic Toretto.

Por Universal përfundimisht kaloi te Diesel, i cili tashmë kishte bërë një film të madh me studion.

Por ai filloi të ndjehej i lëkundur për angazhimin e tij sapo të kishte një shans për të lexuar në të vërtetë skenarin.

Si zakonisht, Vin përfshiu një anekdotë të dashur për mikun e tij të ndjerë dhe Paul Walker, i cili vdiq në një aksident me makinë para përfundimit të xhirimeve në Furious 7. /Telegrafi/