LAJMI I FUNDIT:

Viggo Venn shpallet fitues i Britain’s Got Talent 2023

Viggo Venn shpallet fitues i Britain’s Got Talent 2023

“Britain’s Got Talent” ka kurorëzuar Viggo Venn si fituesin e tij të vitit 2023.

Reklama

Programi hit i kanalit ITV në Angli edhe këtë vit u shënua me ngjarje të shumta e me përplot emocione.

“Ndihem jashtëzakonisht i dukshëm tani, faleminderit shumë”, tha ai.

Komiku norvegjez më pas bëri shaka se ai kishte fituar ‘zemrën’ e gjyqtarit Simon Cowell si dhe zemrën e kombit me fitoren e tij.

Të gjitha lajmet nga Britain’s Got Talent
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Britain’s Got Talent

Kërcimtarja Lilliana Clifton, 13 vjeçe dhe magjistari 14-vjeçar, Cillian O’Connor, u renditën në tre të parat.

Foto: Shutterstock

Viggo do të marrë në shtëpi 290 mijë euro si dhe do të shijojë mundësinë për të performuar në ‘Royal Variety Performance’ më vonë këtë vit.

Dhjetë finalistët që luftuan për fitoren me Viggo janë: Musa Motha, Amy Lou Smith, Travis George, Lilliana Clifton, Cillian O’Connor, Malakai Bayoh, Duo Odyssey, Olivia Lynes dhe Ghetto Kids.

Foto: Shutterstock

Ishte një natë me plot argëtim me gjyqtarët Simon, Amanda Holden, Alesha Dixon dhe Bruno Tonioli. /Telegrafi/

Foto: Shutterstock