LAJMI I FUNDIT:

Vietto i lumtur që zgjodhi Sevillan para Barcës

Vietto i lumtur që zgjodhi Sevillan para Barcës
Barazim me Juven pa gola

Luciano Vietto ishte prirur për t’u bashkuar me Sevillan në vend të Barcelonës dhe kjo gjë i ka dhuruar besim dhe lumturi

Reklama

Sulmuesi argjentinas u bashkua me klubin nga Andaluzia në një marrëveshje huazimi një vjeçar nga Atletico Madrid gjatë kësaj vere, ku thuhet se ka hedhur poshtë një qasje për Barcelonën dhe ka folur në lidhje me eksitimin dhe kërkesat që të luajë nën Jorge Sampaoli.

“Unë kam ardhur këtu për të ndihmuar, të fitoj besimin tim dhe të jem i lumtur”, ka thënë 22-vjeçari për mediat spanjolle, transmeton Telegrafi.

Nasri: Guardiola më kërkoi që të qëndroj
Lexo po ashtu Nasri: Guardiola më kërkoi që të qëndroj

“Trajneri dëshiron që ne të mbajmë topin dhe për të vrapojmë shumë, kështu që ju duhet të jetë shumë i aftë fizikisht”.

“Ne jemi të gjithë duke marrë në një ide të re futbolli e cila është me të vërtetë e kënaqshme dhe diçka që ne të gjithë e pranojmë, por ne nuk kemi pasur shumë kohë kështu që ne duhet të punojmë edhe më shumë”, përfundoi Vietto. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga
‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

Serie A
Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Serie A
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori