LAJMI I FUNDIT:

Vetëm pse e donte astronominë, britanikja e lëshon hirin e burrit në hapësirë – i ndjeri kishte humbur jetën në një aksident trafiku

Vetëm pse e donte astronominë, britanikja e lëshon hirin e burrit në hapësirë – i ndjeri kishte humbur jetën në një aksident trafiku

Një grua ka treguar se si vendosi të lëshojë hirin e burrit të saj në hapësirë, për shkak të dashurisë së tij për astronominë.

Claire Mercer nga Rotherham, Britani të Madhe mbeti e ve në vitin 2019, pasi burri i saj Jason humbi jetën në një aksident në moshën 44-vjeçare në një autostradë inteligjente pranë Sheffield, transmeton Telegrafi.


E veja, 44 vjeçe, e cila që atëherë është bërë një aktiviste për të hequr autostradat inteligjente në Britani, organizoi që hiri i Jason të shpërndahej 30 kilometra mbi Tokë.

Shërbimi ofrohet nga Aura Flights që bashkoi forcat me kompaninë që kryen shërbime funerale A.W. Lymn në Nottingham.

Duke folur për BBC-në, Claire nuk mund të ndalte lotët derisa thoshte: “Fotografia e Jasonit jashtë kapsulës në panoramë masive dhe diçka që nuk përjetohet çdo ditë”.

Hiri i Jasonit ishte futur në një kapsulë me balonë stratosferike. Ato mund të përshkojnë globin disa herë dhe të bien në tokë ngadalë sikur të ishin fjolla bore. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vera më e nxehtë ndonjëherë? Ekspertët zbulojnë se çfarë mund të ndodhë në Evropë në muajt e ardhshëm

Vera më e nxehtë ndonjëherë? Ekspertët zbulojnë se çfarë mund të ndodhë në Evropë në muajt e ardhshëm

Evropa
Publikohen imazhet e reja të bombarduesit të ri amerikan B-21 Raider, është i armatosur me armë bërthamore

Publikohen imazhet e reja të bombarduesit të ri amerikan B-21 Raider, është i armatosur me armë bërthamore

Amerika
Putin pretendonte se janë “më modernet”, por tanket ruse T-90 me lehtësi po shkatërrohen nga ukrainasit – pamje që e dëshmojnë

Putin pretendonte se janë “më modernet”, por tanket ruse T-90 me lehtësi po shkatërrohen nga ukrainasit – pamje që e dëshmojnë

Evropa
Netanyahu thotë se sulmet ajrore izraelite që vranë dhjetëra persona në Rafah ishin “gabime tragjike”

Netanyahu thotë se sulmet ajrore izraelite që vranë dhjetëra persona në Rafah ishin “gabime tragjike”

Azia
Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Botë
Shpërthime të fuqishme në qytetin e pushtuar ukrainas

Shpërthime të fuqishme në qytetin e pushtuar ukrainas

Evropa
Kalo në kategori