LAJMI I FUNDIT:

Vendoset bredhi i Vitit të Ri në thellësi të ujërave të Liqenit të Ohrit

Vendoset bredhi i Vitit të Ri në thellësi të ujërave të Liqenit të Ohrit

Zhytësit nga qendra “Amfora” nga Ohri, në bashkëpunim me vullnetarët e Kryqit të Kuq – Ohër, po vazhdojnë traditën e tyre duke dekoruar pemën e Krishtlindjes nënujore pranë Muzeut të Ujit afër Gradishtës.

Iniciativa e tyre e përfshirë në mbështetje të fëmijëve me sëmundje të rralla është thelbësore dhe bën një ndryshim pozitiv në jetën e tyre. Përkushtimi për të sjellë shëndet, sukses dhe lumturi për këta fëmijë tregon një zemërgjerësi të vërtetë dhe një ndërgjegje sociale të lartë.


Vizitorët e Muzeut të Ujit do të mund të shohin pemën e Krishtlindjes nga sot deri në fund të janarit. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
E trishtë, i bien dyert e oborrit - 3 vjeçari ndërron jetë në Spitalin e Gjakovës

E trishtë, i bien dyert e oborrit - 3 vjeçari ndërron jetë në Spitalin e Gjakovës

Kronika e Zezë
Iu refuzua hyrja në Kosovë, shtetasi i huaj arrestohet në Merdar për hyrje ilegale

Iu refuzua hyrja në Kosovë, shtetasi i huaj arrestohet në Merdar për hyrje ilegale

Kronika e Zezë
Osmani me një video-mesazh për mërgimtarët: Dyert, zemrat dhe shtëpitë tona janë të hapura, sepse ju i jepni shpirt Kosovës

Osmani me një video-mesazh për mërgimtarët: Dyert, zemrat dhe shtëpitë tona janë të hapura, sepse ju i jepni shpirt Kosovës

Lajme
Beleri lë qelinë, niset për në Strasburg për t’u betuar si eurodeputet

Beleri lë qelinë, niset për në Strasburg për t’u betuar si eurodeputet

Lajme
Shqiptari humb jetën në Gjermani, dyshimet flasin për vrasje

Shqiptari humb jetën në Gjermani, dyshimet flasin për vrasje

Lajme
Vazhdon ballafaqimi me zjarre në Maqedoninë e Veriut, paralajmërohen ndihmë nga disa shtete

Vazhdon ballafaqimi me zjarre në Maqedoninë e Veriut, paralajmërohen ndihmë nga disa shtete

Lajme
Kalo në kategori