LAJMI I FUNDIT:

Ohër

220 Artikuj

Ohër: Nuk e gjen emrin në listën e maturantëve, nxënëses i mohohet e drejta për të marrë pjesë në provimin e maturës

Ohër: Nuk e gjen emrin në listën e maturantëve, nxënëses i mohohet e drejta për të marrë pjesë në provimin e maturës

Maqedonia e Veriut
Kurti: Marrëveshja dhe Aneksi i Ohrit të zbatohen shpejt dhe pa kushtëzime

Kurti: Marrëveshja dhe Aneksi i Ohrit të zbatohen shpejt dhe pa kushtëzime

Kosovë
Ohër, fundjavat të rezervuara deri në tetor, priten turistë nga Izraeli, Polonia e Turqia

Ohër, fundjavat të rezervuara deri në tetor, priten turistë nga Izraeli, Polonia e Turqia

Maqedonia e Veriut
Arinjtë sulmojnë bletët në rajonin e Ohrit dhe Prespës

Arinjtë sulmojnë bletët në rajonin e Ohrit dhe Prespës

Maqedonia e Veriut
Mbi 2 mijë ndërtime joligjore në parkun Kombëtar të Galiçicës në Ohër

Mbi 2 mijë ndërtime joligjore në parkun Kombëtar të Galiçicës në Ohër

Maqedonia e Veriut
Konfiskimi i objekteve pa leje, shkakton reagime të ndryshme në Strugë dhe Ohër

Konfiskimi i objekteve pa leje, shkakton reagime të ndryshme në Strugë dhe Ohër

Maqedonia e Veriut
1300 familje në Ohër dhe Strugë, mezi mbijetojnë

1300 familje në Ohër dhe Strugë, mezi mbijetojnë

Maqedonia e Veriut
Dalin pamjet e rrahjes së Hristijan Pendikov në Ohër

Dalin pamjet e rrahjes së Hristijan Pendikov në Ohër

Kronikë e Zezë
Pengesat ekzistuese në marrëveshjen Kosovë – Serbi

Pengesat ekzistuese në marrëveshjen Kosovë – Serbi

Kosovë
Kundërshtojnë ndërtimit e pallatit katërkatësh: “Po cenon autenticitetin e pjesës së vjetër të qytetit të Ohrit”

Kundërshtojnë ndërtimit e pallatit katërkatësh: “Po cenon autenticitetin e pjesës së vjetër të qytetit të Ohrit”

Maqedonia e Veriut
Ohër, plazhet janë shndërruar në tualete

Ohër, plazhet janë shndërruar në tualete

Maqedonia e Veriut
Kurti, ambasadorëve të akredituar: Kosova në takimin e Ohrit, ishte konstruktive, por jo edhe Serbia

Kurti, ambasadorëve të akredituar: Kosova në takimin e Ohrit, ishte konstruktive, por jo edhe Serbia

Kosovë
Dy problemet e mëdha të Aneksit Zbatues të marrëveshjes, sipas Serwer

Dy problemet e mëdha të Aneksit Zbatues të marrëveshjes, sipas Serwer

Kosovë
Ambasadori i SHBA-së në Serbi: Dakordimi për aneksin e marrëveshjes në Ohër, rezultat i rëndësishëm i dialogut

Ambasadori i SHBA-së në Serbi: Dakordimi për aneksin e marrëveshjes në Ohër, rezultat i rëndësishëm i dialogut

Kosovë
Kaos në magjistralen Ohër–Kërçovë, ndërpritet komunikacioni për shkak të kalimit të delegacioneve

Kaos në magjistralen Ohër–Kërçovë, ndërpritet komunikacioni për shkak të kalimit të delegacioneve

Maqedonia e Veriut
MPB dhe inspektorë në terren: Parregullsi në punën e kazinove në Kavadar, Prilep dhe Manastir

MPB dhe inspektorë në terren: Parregullsi në punën e kazinove në Kavadar, Prilep dhe Manastir

Maqedonia e Veriut
Lajçak bisedon me presidentin e Maqedonisë para takimit të së shtunës

Lajçak bisedon me presidentin e Maqedonisë para takimit të së shtunës

Kosovë
Kurti arrin në Ohër për takimin e nesërm me Vuçiqin

Kurti arrin në Ohër për takimin e nesërm me Vuçiqin

Kosovë
Borrell jep detaje për takimin në Ohër: Marrëveshja është e mirë e shtegu për zbatimin e saj është edhe më i mirë

Borrell jep detaje për takimin në Ohër: Marrëveshja është e mirë e shtegu për zbatimin e saj është edhe më i mirë

Kosovë
Në prag të takimit Kurti – Vuçiq, masa të rrepta sigurie në rrugën që shpie për në Ohër

Në prag të takimit Kurti – Vuçiq, masa të rrepta sigurie në rrugën që shpie për në Ohër

Kosovë
Escobar thirrje Kosovës dhe Serbisë që të jenë konstruktive dhe fleksibile para takimit në Ohër

Escobar thirrje Kosovës dhe Serbisë që të jenë konstruktive dhe fleksibile para takimit në Ohër

Kosovë
Çollaku: Edhe nëse nuk ka dakordim në Ohër, marrëveshja është e mbyllur

Çollaku: Edhe nëse nuk ka dakordim në Ohër, marrëveshja është e mbyllur

Kosovë
Shasha tregon dy skenarët e takimit Kurti-Vuçiq në Ohër

Shasha tregon dy skenarët e takimit Kurti-Vuçiq në Ohër

Kosovë
Gjermania pret marrëveshje në Ohër për zbatimin e propozimit evropian

Gjermania pret marrëveshje në Ohër për zbatimin e propozimit evropian

Kosovë