LAJMI I FUNDIT:

Vëllezërit Fury thyejnë rekordin e Anthony Joshuas në goditjen e makinës së boksit

Vëllezërit Fury thyejnë rekordin e Anthony Joshuas në goditjen e makinës së boksit

Anthony Joshua është lënë edhe një herë i turpëruar nga rrethimi i Furyt pasi Tommy dhe Tyson kanë thyer rekordin e tij të goditjeve me grusht.

Reklama

Me një luftë të pritur me padurim që duket në përpunim e sipër, Joshua do të përpiqet të harrojë rezultatin e tij në makineri me grusht ndërsa përgatitet për një përballje me kampionin e dyfishtë të peshave të rënda, Tyson Furyn.

Me thashethemet e kundërta që përhapen çdo ditë, është e vështirë të dimë se kujt t’i besojmë, por një gjë që ne e dimë me siguri është se AJ ka humbur nga Tyson dhe Tommy kur bëhet fjalë për makinën e goditjes.

Mbajtësi aktual i titullit të WBC dhe The Ring Magazine, nëse ai nuk konsiderohet i pensionuar, mund të shihet duke hedhur një goditje shkatërruese.

Duhet thënë se Tyson demonstron fuqinë dhe saktësinë që shumë tifozë të boksit e presin me padurim ta shohin nga The Gypsy King.

Rezultati i Furyt prej 993 nuk është një nga ato që duhen marrë lehtë.

Rezultati i Furyt bëhet edhe më mbresëlënës një herë në krahasim me rezultatin e rivalit të ashpër Anthony Joshuas në The Graham Norton ShoW të disa viteve më parë.

Në një klip që është parë mbi 40 milionë herë dhe është pëlqyer nga 331 mijë në YouTube, Joshua mund të shihet duke goditur makinën e grushtimit përpara një grupi tifozësh.

Greg Davies dhe Brian Freeman gjithashtu provojnë sfidën dhe mund të shihen duke tallur AJ për një rezultat potencialisht të ulët.

Ndërsa AJ i mposhti me grusht shokët e tij të famshëm, ai arriti vetëm një rezultat prej 848 – dukshëm më i ulët se ai i Furyt.

Duke përdorur të njëjtën makinë si vëllai Tyson, Tommy arriti një rezultat mahnitës prej 949.

Duke e kapur pothuajse Tysonin dhe duke tejkaluar lehtësisht AJ-n, Tommy do të jetë plotësisht i kënaqur me një rezultat kaq të lartë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori