LAJMI I FUNDIT:

Veliçkovski: Të kënaqur nga bashkëpunimi i deritanishëm ushtarak me Vermontin

Veliçkovski: Të kënaqur nga bashkëpunimi i deritanishëm ushtarak me Vermontin

Delegacioni i ARM-së, i udhëhequr nga Shefi i SHM-së pranë ARM-së, gjeneralnënkolonel Metodija Veliçkovski gjatë ditës së djeshme në suaza të vizitës së punës në shtetin federal të SHBA-së-Vermont, realizoi takim me nikoqirin e tij, komandantin e Gardës Kombëtare të Vermontit, gjeneralmajor Stiven K., njoftuan nga ARM-ja, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në takim është biseduar për aktivitetet aktuale në bashkëpunim ushtarak, posaçërisht në pjesën e trajnimit dhe aktiviteteve stërvitëse, njofton AIM.


Poashtu janë prezantuar aktivitetet e përbashkëta dhe kapacitetet, ndërsa gjeneralët kanë shprehur kënaqësinë nga realizimi i bashkëpunimit të deritanishëm.

Vizita në Vermon vazhdon edhe gjatë ditës së sotme. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Efekti

Efekti "TikTok", mbi 15 nxënëse të dy shkollave në Fushë-Kosovë dyshohet se i kanë gërvishtur duart e tyre

Arsim
Hapja e urës në Mitrovicë: Për disa

Hapja e urës në Mitrovicë: Për disa "rritje e tensioneve", për të tjerët "gjë e mençur"

Lajme
“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

Siguri
Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Lajme
I zhdukur që nga 22 maji, Gëzim Trakaniqi nga Peja gjendet shëndosh e mirë

I zhdukur që nga 22 maji, Gëzim Trakaniqi nga Peja gjendet shëndosh e mirë

Komunat
Musliu: Kryqëzimi i fuqive në Mal të Zi - ndryshimi i kursit dhe arrestimi i Gjukanoviqit

Musliu: Kryqëzimi i fuqive në Mal të Zi - ndryshimi i kursit dhe arrestimi i Gjukanoviqit

Politikë
Kalo në kategori