LAJMI I FUNDIT:

Vermont

20 Artikuj

Nikki Haley fiton në Vermont, mund Donald Trumpin

Nikki Haley fiton në Vermont, mund Donald Trumpin

Amerika
Letrat e dashurisë të Luftës së Dytë Botërore të gjetura gjatë restaurimit të shtëpisë iu kthyen familjes së çiftit

Letrat e dashurisë të Luftës së Dytë Botërore të gjetura gjatë restaurimit të shtëpisë iu kthyen familjes së çiftit

Interesante
Përleshje mes prindërve në një ndeshje basketbolli, të paktën një i vdekur në Vermont

Përleshje mes prindërve në një ndeshje basketbolli, të paktën një i vdekur në Vermont

Amerika
Macja e humbur gjatë ndalesës për pushim në Connecticut ribashkohet me familjen pas 5 muajve

Macja e humbur gjatë ndalesës për pushim në Connecticut ribashkohet me familjen pas 5 muajve

Interesante
Polici rrah të arrestuarin në burgun e Vermontit – largohet nga puna pasi u publikuan pamjet

Polici rrah të arrestuarin në burgun e Vermontit – largohet nga puna pasi u publikuan pamjet

Amerika
Delegacion nga Vermonti viziton Maqedoninë e Veriut

Delegacion nga Vermonti viziton Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Meteori lëviz me shpejtësi prej 67.000 km/h mbi Vermont, para se të shpërthej në ajër me një forcë pre 200 kilogramëve TNT

Meteori lëviz me shpejtësi prej 67.000 km/h mbi Vermont, para se të shpërthej në ajër me një forcë pre 200 kilogramëve TNT

Interesante
Shpërthimi i meteorit shkaktoi dridhje të ndërtesave në Kanada dhe SHBA

Shpërthimi i meteorit shkaktoi dridhje të ndërtesave në Kanada dhe SHBA

Kuriozitete
Vermonti, shteti i parë që hodhi votat elektorale – Biden merr tri votat e para

Vermonti, shteti i parë që hodhi votat elektorale – Biden merr tri votat e para

Amerika
Zgjedhjet presidenciale në SHBA, votat e para në tre shtete, Trump udhëheq në Kentucky dhe Indiana – Biden në Vermont

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, votat e para në tre shtete, Trump udhëheq në Kentucky dhe Indiana – Biden në Vermont

Amerika
Zgjedhjet në SHBA: Qendra e parë votuese mbyllet të mërkurën në ora 01:00 dhe e fundit në 07:00, sipas kohës sonë lokale

Zgjedhjet në SHBA: Qendra e parë votuese mbyllet të mërkurën në ora 01:00 dhe e fundit në 07:00, sipas kohës sonë lokale

Amerika
Hapen qendrat e votimit në Vermont, qytetarët do të votojnë për presidentin dhe guvernatorin e ri

Hapen qendrat e votimit në Vermont, qytetarët do të votojnë për presidentin dhe guvernatorin e ri

Amerika
Bernie Sanders ra në kurthin e komikëve rusë, duke menduar se po fliste me aktivisten Greta Thunberg

Bernie Sanders ra në kurthin e komikëve rusë, duke menduar se po fliste me aktivisten Greta Thunberg

Nga Bota
Gjyshja 84-vjeçare garon në kërcimin me shkop, e vetmja garuese në kategorinë e asaj moshe (Video)

Gjyshja 84-vjeçare garon në kërcimin me shkop, e vetmja garuese në kategorinë e asaj moshe (Video)

Interesante
Hidhet nga 35 metra në rezervuarin e cekët, pëson thyerje të rëndë në gju (Video, +16)

Hidhet nga 35 metra në rezervuarin e cekët, pëson thyerje të rëndë në gju (Video, +16)

Dështime
Habitet pas shijes së mirë, lëpinë gjalpin e kikirikëve drejt nga kavanozi (Video)

Habitet pas shijes së mirë, lëpinë gjalpin e kikirikëve drejt nga kavanozi (Video)

Fun Lajme
Garda kombëtare e Vermont, SHBA do të bëjë stërvitjen e ekipeve të DMSH – Maqedoni

Garda kombëtare e Vermont, SHBA do të bëjë stërvitjen e ekipeve të DMSH – Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Ivanov-Cray: Do të vendoset bashkëpunim mes ushtrisë së Maqedonisë dhe Vermontit

Ivanov-Cray: Do të vendoset bashkëpunim mes ushtrisë së Maqedonisë dhe Vermontit

Bashkim Iljazi
Veliçkovski: Të kënaqur nga bashkëpunimi i deritanishëm ushtarak me Vermontin

Veliçkovski: Të kënaqur nga bashkëpunimi i deritanishëm ushtarak me Vermontin

Emir Hamzai
Një delegacion i ARM-së për vizitë pune në Vermont

Një delegacion i ARM-së për vizitë pune në Vermont

Emir Hamzai