LAJMI I FUNDIT:

Polici rrah të arrestuarin në burgun e Vermontit – largohet nga puna pasi u publikuan pamjet

Polici rrah të arrestuarin në burgun e Vermontit – largohet nga puna pasi u publikuan pamjet

Një kapiten i një sherifi të Vermontit është shkarkuar pasi dyshohet se ka shkelmuar një të burgosur në ijë në fillim të këtij muaji, thanë zyrtarët të enjten.

Kapiteni John Grismore u hoq me sëpatë nga Departamenti i Sherifit të Qarkut Franklin pasi ai dyshohet se u kap nga kamera duke përdorur forcë të tepruar ndaj një të dyshuari në paraburgim.


Videoja e arrestimit tregon Grismore që dyshohet se e shkelmonte të arrestuarin në bigëzim dhe bark disa herë ndërsa ai ishte i lidhur me pranga në një stol, shkruan nypost.

Grismore u vendos në leje administrative përpara se të pushohej nga puna, raportoi gazeta.

Kapiteni i policisë po konkurronte pa kundërshtim për nominimin republikan për Sherifin e Qarkut Franklin në zgjedhjet paraprake të së martës mbrëma.

“Unë jam krenar për veprimet dhe integritetin e policëve tanë në paraqitjen e këtij informacioni,” tha Sherifi i Qarkut Franklin Roger Langevin në një deklaratë duke njoftuar shkarkimin e Grismore.

Ndryshe, Grismore iu dha pushim pa pagesë përpara se të pushohej nga puna. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Demografia evropiane - cili shtet ka natalitetin më të lartë dhe ku qëndron Kosova?

Demografia evropiane - cili shtet ka natalitetin më të lartë dhe ku qëndron Kosova?

Evropa
“Vuçiq paguan paraprakisht në rast të fitores së Trumpit”, mediat botërore shkruajnë se si dhëndrit të ish-presidentit amerikan iu shit ndërtesa e Shtabit të Ushtrisë Serbe

“Vuçiq paguan paraprakisht në rast të fitores së Trumpit”, mediat botërore shkruajnë se si dhëndrit të ish-presidentit amerikan iu shit ndërtesa e Shtabit të Ushtrisë Serbe

Serbia
Vetëm dy vende do të mbijetonin pas apokalipsit bërthamor - çka do t'i shpëtonte këto shtete

Vetëm dy vende do të mbijetonin pas apokalipsit bërthamor - çka do t'i shpëtonte këto shtete

Botë
Izraeli kryen sulm ajror në Bregun Perëndimor, të paktën një i vdekur

Izraeli kryen sulm ajror në Bregun Perëndimor, të paktën një i vdekur

Azia
Amerikani bleu një magazinë të vjetër për 380 euro - ajo çfarë gjeti në të është një pasuri e vërtetë

Amerikani bleu një magazinë të vjetër për 380 euro - ajo çfarë gjeti në të është një pasuri e vërtetë

Amerika
Hungaria vendos veto ndaj rezolutës së KiE - nuk mbështetet formula e paqes e Ukrainës

Hungaria vendos veto ndaj rezolutës së KiE - nuk mbështetet formula e paqes e Ukrainës

Evropa
Kalo në kategori