LAJMI I FUNDIT:

Meteori lëviz me shpejtësi prej 67.000 km/h mbi Vermont, para se të shpërthej në ajër me një forcë pre 200 kilogramëve TNT

Meteori lëviz me shpejtësi prej 67.000 km/h mbi Vermont, para se të shpërthej në ajër me një forcë pre 200 kilogramëve TNT

Një meteor që udhëtonte me shpejtësi prej 67.000 kilometra në orë mbi ndërtesat e New England gjatë fundjavës së kaluar, ka shpërthyer në ajër me një forcë shpërthyese prej 200 kilogramëve TNT.

Sipas postimit në Facebook nga NASA Meteor Watch, dëshmitarët e kishin vërejtur topin e zjarrtë duke fluturuar në verilindje të SHBA-ve – përkatësisht në Vermont, transmeton Telegrafi.


Besohet se meteori ka fluturuar rreth 33 milje mbi Mount Mansfield para se të shpërthen në qiell mbi plazhin Hill të Newport.

Sipas ekspertëve, objekti “sipas gjitha gjasave ishte një fragment i një asteroidi”, që shkaktoi presion të madh në pjesën e pasme të objektit. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun
Skena e filmuar diku në Kroaci bëri të qeshnin të gjithë në Ballkan, duhet të shihni se çfarë po bëjnë këta djem

Skena e filmuar diku në Kroaci bëri të qeshnin të gjithë në Ballkan, duhet të shihni se çfarë po bëjnë këta djem

Fun
Kampionati Kombëtar i Mjekrës dhe Mustaqeve thyen rekorde botërore

Kampionati Kombëtar i Mjekrës dhe Mustaqeve thyen rekorde botërore

Interesante
Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Interesante
Imazhe fantastike që nuk mund të bëheshin në një kohë më të mirë

Imazhe fantastike që nuk mund të bëheshin në një kohë më të mirë

Fun
Diamanti i humb në brumin e biskotave - furra kërkon nga klientët të hanë biskotat me kujdes

Diamanti i humb në brumin e biskotave - furra kërkon nga klientët të hanë biskotat me kujdes

Fun
Kalo në kategori