LAJMI I FUNDIT:

Zgjedhjet në SHBA: Qendra e parë votuese mbyllet të mërkurën në ora 01:00 dhe e fundit në 07:00, sipas kohës sonë lokale

Zgjedhjet në SHBA: Qendra e parë votuese mbyllet të mërkurën në ora 01:00 dhe e fundit në 07:00, sipas kohës sonë lokale

Tashmë disa prej qytetarëve kanë hedhur votat e tyre për zgjedhjet presidenciale amerikane.

Qendrat e para të votimit do të mbyllen në orën 19:00 (01:00, sipas kohës sonë lokale) në Georgia, Indiana, Kentucky, South Carolina, Vermont and Virginia.


Gjersa vendvotimi i fundit do të mbyllet në ora 01:00 (07:00, sipas kohës sonë lokale) të mëngjesit të mërkurës në Alaskë, raporton foxnews.

Nga fillimi i zgjedhjeve deri te fitorja e Biden - E gjitha ajo që ndodhi në zgjedhjet presidenciale në SHBA
Lexo po ashtu Nga fillimi i zgjedhjeve deri te fitorja e Biden - E gjitha ajo që ndodhi në zgjedhjet presidenciale në SHBA

Georgia është i vetmi shtet në mesin e atyre që pritet të vendosin për fatin e demokratit, Joe Biden si dhe republikanit, Donald Trump, transmeton Telegrafi.

Ndryshe, Trump dhe Biden tashmë kanë marrë rezultatet e para të dy qytezave me 26 votues, ku secili ka fituar nga një qendër votimi. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Si Izraeli përdori dronët për të ngatërruar mbrojtjen ajrore iraniane përpara se të

Si Izraeli përdori dronët për të ngatërruar mbrojtjen ajrore iraniane përpara se të "gjuante raketat supersonike Rampage" - një sulm preciz që heshti Teheranin

Azia
Ministri i Jashtëm rus shpalos një nga planet kryesore të Putinit

Ministri i Jashtëm rus shpalos një nga planet kryesore të Putinit

Evropa
Rusët bombardojnë Kharkivin, shembet kulla e televizionit në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës

Rusët bombardojnë Kharkivin, shembet kulla e televizionit në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës

Evropa
U grindën për qen, avokati brazilian vret fqinjin – shtiu mbi 30 plumba mbi 73-vjeçarin

U grindën për qen, avokati brazilian vret fqinjin – shtiu mbi 30 plumba mbi 73-vjeçarin

Amerika Latine
Inteligjenca britanike thotë se ukrainasit kanë rrëzuar një aeroplan bombardues të ushtrisë ruse

Inteligjenca britanike thotë se ukrainasit kanë rrëzuar një aeroplan bombardues të ushtrisë ruse

Evropa
Mjekët shpëtojnë foshnjën 7 muajshe nga barku i palestinezes së vdekur, shtëpia e tyre u bombardua nga izraelitët në Rafah

Mjekët shpëtojnë foshnjën 7 muajshe nga barku i palestinezes së vdekur, shtëpia e tyre u bombardua nga izraelitët në Rafah

Azia
Kalo në kategori