LAJMI I FUNDIT:

Gjyshja 84-vjeçare garon në kërcimin me shkop, e vetmja garuese në kategorinë e asaj moshe (Video)

Gjyshja 84-vjeçare garon në kërcimin me shkop, e vetmja garuese në kategorinë e asaj moshe (Video)

Moshataret e saj as që do e mendonin, por një 84-vjeçare planifikon edhe të merr pjesë në garat e kërcimit me shkop – sport të cilin e ka nisur kur i kishte 65 vjet.

Flo Filion Meiler nga Vermonti i Shteteve të Bashkuara, ka aplikuar në një gare atletike që do të zhvillohet së shpejti në Poloni, transmeton Telegrafi.


Fituesja e më se 750 medaljeve, që ka marrë pjesë në gara për kërcim së largu, vrapim me pengesa për 60 metra, vrapim deri në 800 metra, pesëgarësh dhe kërci me shkop, për të cilën është shumë e aftë.

Energjike dhe trup shkurtër, kjo gjyshe thotë se ndihet më shumë sikur të jetë në fillim e viteve të 70-ta.

“Ushtroj gjithmonë nga pesë ditë në javë, ndërsa tani që do të marr pjesë në garë, po ushtroj nga gjashtë ditë. Jam shumë e interesuar të fitoj” ka thënë Meiler.

Me të kuptuar që është e vetmja garuese në kategorinë e asaj moshe, ajo edhe mund të thyje rekord si përsoni më i vjetën në kërcimin me shkop.

Andaj, atë po e stërvitin ekspertët e Universitetit të Vermontit, në mënyrë që ajo të del fitimtare. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Fun
Përplasja e ketrit dhe gjarprit

Përplasja e ketrit dhe gjarprit

Fun
Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Fun
Parashikimi i Baba Vangës për Evropën - po bëhet realitet?

Parashikimi i Baba Vangës për Evropën - po bëhet realitet?

Interesante
Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Interesante
Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun
Kalo në kategori