Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës dhe Fenerbahces, Vedat Muric ka ndarë mendimet e tij mbi epideminë e coronavirusit (COVID-19) dhe punën e vazhdueshme individuale që po e bëjnë tani pas pezullimit të kampionatit.

Superliga e Turqisë është kampionati i fundit ndër atraktivët që ka pezulluar sezonin dhe për këtë dhe shumë gjëra tjera rreth coronavirusit ka folur ylli prizrenas i Kosovës, Vedat Muriqi.

“Jo vetëm si një vend, por ne po kalojmë një proces shumë të vështirë në të gjithë botën”, ka thënë fillimisht Muriqi për mediumin turk Fanatik.

Më në fund pezullohet edhe Superliga e Turqisë Më në fund pezullohet edhe Superliga e Turqisë

“Dëshiroj më të mirat për trajnerin e Galatasarayt, Fatih Terim dhe Abdurrahim Albayrak. Të gjithë ata që rezultuan pozitiv, familjet dhe të dashurit e tyre le të kenë ndihmën e Zotit”.

“Puna jonë bëhet në shtëpi falë klubit tonë. Pajisjet tona janë në një nivel shumë të lartë, megjithëse jemi në shtëpi”.

Muriqi duke festuar një gol me fanellën e Fenerbahces

“Dua të falënderoj klubin tonë dhe të kompanitë e fitnesit. Ata na dhanë të njëjtin mjedis. Megjithëse jemi në shtëpi, ne kemi punë në internet dhe të gjithë elementët e punës. Kjo është arsyeja pse puna jonë vazhdon në shtëpi”.

Ekskluzive - Rrëfimi i futbollistëve shqiptarë nëpër Evropë për coronavirusin: Gjendje e çuditshme, nuk po flasim për dore as me bashkëlojtarët Ekskluzive - Rrëfimi i futbollistëve shqiptarë nëpër Evropë për coronavirusin: Gjendje e çuditshme, nuk po flasim për dore as me bashkëlojtarët

“Është pak e vështirë, natyrisht. Shpresojmë dhe duam të kthehemi në kampin stërvitor dhe të bëjmë stërvitjet tona duke kaluar këtë periudhë në një kohë të shkurtër”, përcjell Telegrafi.

“Ne patjetër duhet të dëgjojmë autoritetet. Shteti ynë mori të gjitha masat paraprake. Si individ, detyra jonë nuk është të largohemi nga shtëpia. Kjo duhet të jetë primare”.

Efekti i coronavirusit, klubet norvegjeze përjashtojnë të gjithë lojtarët - shumë futbollistë shqiptarë të prekur nga vendimi i klubeve Efekti i coronavirusit, klubet norvegjeze përjashtojnë të gjithë lojtarët - shumë futbollistë shqiptarë të prekur nga vendimi i klubeve

“Në qoftë se nuk është emergjente, ne duhet të ndjekim këtë rregull. Ne duhet t’i kushtojmë vëmendje higjienës. Sistemi ynë imunitar gjithashtu duhet të jetë i fortë”.

“Mund të flas si për veten time, ashtu edhe për familjen time. Ne përpiqemi të ndjekim të gjitha rregullat një nga një. Jo vetëm për veten tonë; Le të qëndrojmë në shtëpi dhe të mos dalim për shëndetin e të gjithë njerëzve”, përfundoi ylli i Kosovës. /Telegrafi/