Vazhdon shkëlqimi i Vrionit në Austri, shënon dy gola për t’i dhënë tri pikë të mëdha Tirolit

Ka vazhduar shkëlqimi i sulmuesit shqiptar Giacomo Vrioni në Bundesligën e Austrisë.

Sulmuesi shqiptar ka shënuar dy gola për t’i dhënë tri pikë të mëdha skuadrës së tij WSG Tirol në udhëtim te Ried 2-3.

Vrioni e ka nisur ndeshjen nga minuta e parë si gjithmonë, derisa gjeti golat në 10 minutat e fundit të ndeshjes.

Fillimisht shqiptari shënoi në minutën e 82-të për të barazuar shifrat në 2-2.

Ndërkohë për golin e fitores Vrioni u përkujdes në minutën e 94-të duke i siguruar tri pikë të mëdha Tirolit në udhëtim te Ried.

23-vjeçari me këta dy gola ka shkuar në kuotën e 12 golave në kampionat dhe ka katër më pak se top shënuesi Karim Adeyemi.

Kujtojmë se sulmuesi shqiptar tek skuadra austriake është i huazuar nga gjiganti italian Juventus. /Telegrafi/

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve