Vazhdon shkëlqimi i Arbër Hoxhës në Kroaci, me dy gola ia siguron fitoren skuadrës së tij

Arbër Hoxha ka shkëlqyer me skuadrën e Slaven Belupos të premten mbrëma, ku fituan në udhëtim me rezultat 2-0 ndaj Sibeniku.

Ndeshja i takoi xhiros së 13-të të elitës së futbollit të Kroacisë, ku dy golat erdhën nga Arbër Hoxhës.

24-vjeçarin golin e parë e shënoi me kokë në minutën e 71-të për ta hapur ndeshjen.

Ndërkohë, gol të shkëlqyer realizoi në minutën e 89-të, që doli të jetë i fundit.

Ai u shmang nga një mbrojtës dhe gjuajti fuqishëm për të shënuar golin e katërt sezonal.

Hoxha luajti deri në minutën e tretë të kohës shtesë, ndërsa në fund të ndeshje u inkuadrua edhe Arb Manaj.

Slaven Belupo ka 20 pikë në vendin e katërt. /Telegrafi/

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve