LAJMI I FUNDIT:

Vazhdon debati për ndryshimet kushtetuese, deputetët me qëndrime të kundërta

Vazhdon debati për ndryshimet kushtetuese, deputetët me qëndrime të kundërta

Në Kuvendin e Maqedonisë edhe sot do të vazhdojë seanca në të cilën deputetët do të diskutojnë për propozimin e qeverisë për ndryshime kushtetuese, me të cilët duhet të zbatohet marrëveshja për emrin me Greqinë.

Deputetët e shumicës parlamentare dhe të opozitës edhe dje konfirmuan qëndrimet e tyre “pro” dhe “kundër” ndryshimeve kushtetuese, përcjell Telegrafi Maqedoni.


Për deputetët e OBRM-PDUKM-së marrëveshja e Prespës është e dëmshme dhe e vdekur politikisht, ndërsa gjatë nënshkrimit të saj, sipas tyre ka pasur mosrespektim të presidentit dhe rregullave ligjore.

Ndërsa për deputetët e pozitës marrëveshja me Greqinë është mundësi historike për anëtarësimin e vendit në NATO dhe BE. Ata thonë se me votimin e ndryshimeve kushtetuese, vendi do të ketë perspektivë ekonomike, siguri më të madhe dhe të ardhme më të mirë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Udhëtimi pa viza nga 1 janari - sa muaj afat në pasaportë duhet të keni që të udhëtoni në Shengen?

Udhëtimi pa viza nga 1 janari - sa muaj afat në pasaportë duhet të keni që të udhëtoni në Shengen?

Lajme
Vendet mike dhe armike për Shqipërinë, dalin të dhëna nga Barometri

Vendet mike dhe armike për Shqipërinë, dalin të dhëna nga Barometri

Lajme
Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Lajme
Grabitje e armatosur në Ferizaj

Grabitje e armatosur në Ferizaj

Lajme
Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Lajme
Motivet e vrasjes së Liridonës, këshilltarja e Albulena Haxhiut përplaset me ish-hetuesin

Motivet e vrasjes së Liridonës, këshilltarja e Albulena Haxhiut përplaset me ish-hetuesin

Lajme
Kalo në kategori