Vashat e Kosovës U19 shkatërrojnë ato të Gjibraltarit në kualifikimet për Kampionatin Evropian

Përfaqësuesja e Kosovës U-19 në kategorinë e femrave e ka filluar mbarë rrugëtimin për kualifikimet në Kampionatin Evropian.

Vashat tona kanë mposhtur 7-0 ato të Gjibraltarit, derisa punën e madhe e përfunduan në 45 minutat e parë.

Pas vetëm pesë minutash lojë, Flondra Behrami kaloi Kosovën U-19 në epërsi, derisa në minutën e 18-të shënoi edhe të dytin.

Dy gola i realizoi edhe Albulena Guri (26’, 42’), duke shkuar në pushimin mes pjesëve me epërsi të thellë.

Për 5-0 u përkujdes Elma Kadriu, që shënoi nga penalltia në minutën e 49-të, ndërsa golat nuk u ndalën me kaq.

Goli i gjashtë u shënua nga Erisa Popaj në minutën e 84-të, për të pasuar me të shtatin që u realizuar prej Vesa Paçarizi (90+1′).

Kosova U-19 është lidere me këtë fitore me tri pikë në Grupin e 5-të të Ligës B, derisa aty bën pjesë edhe Bullgaria.

Kujtojmë se fitueset e shtatë grupeve të Ligës B, do të promovohen në Ligën A, ku do t’i vazhdojnë kualifikimet në kuadër të raundit të dytë. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës