LAJMI I FUNDIT:

Vasfije Krasniqi: 14 prilli ka përcaktuar fatin tim, kurrë nuk do ta harroj zotimin për drejtësi

Vasfije Krasniqi: 14 prilli ka përcaktuar fatin tim, kurrë nuk do ta harroj zotimin për drejtësi
Foto: Arkiv

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, njëherësh deputete e Kuvendit të Kosovës, Vasfije Krasniqi, ka thënë se 14 prilli ka përcaktuat fatin e saj dhe se zotimin e saj për drejtësi nuk do ta harrojë asnjëherë.

Reklama

Në një postim në llogarinë e saj në ‘Facebook’, ajo ka shkruar se Serbia një ditë do të mbahet përgjegjëse për krimet e kryera në Kosovë.

“Bota ka për të dëgjuar atë që ka ndodhur me djemt e vajzat, me burrat dhe gratë gjatë viteve 1998-99, dhe një gjë është e sigurt se Serbia do të mbahet përgjegjëse për krimet që ka kryer”, ka shkruar Krasniqi.

Ekspozitë në Ditën e të mbijetuarve të dhunës seksuale, kërkohet që rastet e tyre të trajtohen me prioritet
Lexo po ashtu Ekspozitë në Ditën e të mbijetuarve të dhunës seksuale, kërkohet që rastet e tyre të trajtohen me prioritet

Propozuar një vit më parë nga presidentja Vjosa Osmani, më 14 prill në Kosovë shënohet Dita e të Mbijetuarave të Dhunës Seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Kjo datë përkon me ditën e rrëmbimit të Vasfije Krasniqit nga forcat serbe. Llogaritet që në tërë vendin janë edhe 20 mijë të mbijetuar të dhunës seksuale në tërë vendin. /Telegrafi/ 

Në trend Lajme

Më shumë
Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Lajme
Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elfije Boletini
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Kalo në kategori