LAJMI I FUNDIT:

Vasfije Krasniqi

31 Artikuj

Vasfije Krasniqi u kërkon reflektim institucioneve: Shumë grave të përdhunuara në luftë iu refuzua statusi

Vasfije Krasniqi u kërkon reflektim institucioneve: Shumë grave të përdhunuara në luftë iu refuzua statusi

Sociale
Vasfije Krasniqi Goodman – heroina e luftës prapa së cilës kumbojnë zërat e shumë të mbijetuarve të dhunës seksuale

Vasfije Krasniqi Goodman – heroina e luftës prapa së cilës kumbojnë zërat e shumë të mbijetuarve të dhunës seksuale

Butrint Avdyli
Vasfije Krasniqi: U bë pak punë për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës

Vasfije Krasniqi: U bë pak punë për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës

Sociale
Nasuf Bejta e zëvendëson Vasfije Krasniqin në Kuvend

Nasuf Bejta e zëvendëson Vasfije Krasniqin në Kuvend

Kosovë
Vasfije Krasniqi tërhiqet nga pozita e deputetes

Vasfije Krasniqi tërhiqet nga pozita e deputetes

Politikë
Përdhunimi si mjet lufte, ekspozitë në New York me foto nga Kosova

Përdhunimi si mjet lufte, ekspozitë në New York me foto nga Kosova

Kosovë
Vasfije Krasniqi: 14 prilli ka përcaktuar fatin tim, kurrë nuk do ta harroj zotimin për drejtësi

Vasfije Krasniqi: 14 prilli ka përcaktuar fatin tim, kurrë nuk do ta harroj zotimin për drejtësi

Kosovë
Shënohet Dita e të Mbijetuarve të Dhunës Seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë

Shënohet Dita e të Mbijetuarve të Dhunës Seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë

Kosovë
Pro apo kundër, deputetët që u deklaruan në lidhje me Projekt-Kodin Civil që lejon martesat mes gjinisë së njëjtë

Pro apo kundër, deputetët që u deklaruan në lidhje me Projekt-Kodin Civil që lejon martesat mes gjinisë së njëjtë

Ismail Jakupi
“Dashuria është dashuri” – deputetja Vasfije Krasniqi në mbështetje të komunitetit LGBTI

“Dashuria është dashuri” – deputetja Vasfije Krasniqi në mbështetje të komunitetit LGBTI

Politikë
Emrat e dhunuesve vetëm në letër

Emrat e dhunuesve vetëm në letër

Kosovë
Deputetja Vasfije Krasniqi u rrezikua nga një plumb qorr, qëlloi vetëm 25 centimetra larg saj

Deputetja Vasfije Krasniqi u rrezikua nga një plumb qorr, qëlloi vetëm 25 centimetra larg saj

Kosovë
Biden pranon dosjen për rastin e Vasfije Krasniqit dhe vëllezërve Bytyqi

Biden pranon dosjen për rastin e Vasfije Krasniqit dhe vëllezërve Bytyqi

Kosovë
Gratë nga Kosova, Kroacia dhe Bosnja protestojnë në New York, kërkojnë drejtësi për dhunën seksuale nga Serbia gjatë luftës  

Gratë nga Kosova, Kroacia dhe Bosnja protestojnë në New York, kërkojnë drejtësi për dhunën seksuale nga Serbia gjatë luftës  

Kosovë
Kurti i bashkohet thirrjes për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës

Kurti i bashkohet thirrjes për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës

Kosovë
Dua Lipa i bashkohet fushatës sensibilizuese të Vasfije Krasniqi Goodman: Së bashku për drejtësinë e saj

Dua Lipa i bashkohet fushatës sensibilizuese të Vasfije Krasniqi Goodman: Së bashku për drejtësinë e saj

Yjet
Dhunimi i të miturës në Kamenicë, reagon Vasfije Krasniqi: Ndëshkim për kriminelët

Dhunimi i të miturës në Kamenicë, reagon Vasfije Krasniqi: Ndëshkim për kriminelët

Kosovë
Deputetët i bashkohen Vasfije Krasniqit në thirrjen për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale

Deputetët i bashkohen Vasfije Krasniqit në thirrjen për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale

Kosovë
Vasfije Krasniqi flet për dënimin e Vukotiqit: Po ndihna si të ishin dënuar kryesit e veprës time

Vasfije Krasniqi flet për dënimin e Vukotiqit: Po ndihna si të ishin dënuar kryesit e veprës time

Kosovë
Krasniqi: Drejtësia për viktimat e dhunës seksuale nuk po ofrohet shkaku i politikës – janë 20 mijë raste të padënuara

Krasniqi: Drejtësia për viktimat e dhunës seksuale nuk po ofrohet shkaku i politikës – janë 20 mijë raste të padënuara

Kosovë
Kurti thotë se është përgjegjësi institucionale dhe vetëdijësim shoqëror adresimi i dhunës seksuale gjatë luftës

Kurti thotë se është përgjegjësi institucionale dhe vetëdijësim shoqëror adresimi i dhunës seksuale gjatë luftës

Kosovë
Riemërohet Komisioni parlamentar për të Drejtat e Njeriut, i shtohet pjesa “Viktima të Dhunës Seksuale gjatë Luftës”

Riemërohet Komisioni parlamentar për të Drejtat e Njeriut, i shtohet pjesa “Viktima të Dhunës Seksuale gjatë Luftës”

Politikë
Matoshi incizon kur deputetët përplasen, ndërsa Vasfija për pak rrëzohet – dy momentet që nuk kaluan pa u vënë re nga seanca tensionuese

Matoshi incizon kur deputetët përplasen, ndërsa Vasfija për pak rrëzohet – dy momentet që nuk kaluan pa u vënë re nga seanca tensionuese

Magazina
“E drejta për të vërtetën-viktimat pa emër”, dokumentohen historitë e 345 viktimave të dhunës seksuale

“E drejta për të vërtetën-viktimat pa emër”, dokumentohen historitë e 345 viktimave të dhunës seksuale

Kosovë