Zvicra e ka barazuar rezultatin ndaj Portugalisë në 1-1 në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve.

Një pasim i gjatë i Xherdan Shaqirit në zonë për Steven Zuber, i cili u pengua në zonë.

Fillimisht gjyqtari nuk jep penallti dhe Portugalia hidhet në kundërsulm, ku fiton penallti me Bernado Silvan.

VAR . (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Pas rishikimit nga VAR, gjyqtari gjerman Felix Brych vendos për penallti në favor të Zvicrës.

Nga pika e bardhë i saktë doli të jetë Ricardo Rodriguez për ta barazuar rezultatin në 1-1.

Festa . (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Ndeshje mjaftë e fortë mes këtyre dy kombëtareve në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve. /Telegrafi/