LAJMI I FUNDIT:

Valverde pritet të rikthehet në stol, por tani te rivali i Barcelonës

Valverde pritet të rikthehet në stol, por tani te rivali i Barcelonës

Ernesto Valverde do të rikthehet për të stërvitur një skuadër futbolli.

Reklama

Trajneri spanjoll ishte larguar gjashtë muaj më parë nga kampioni aktual i La Ligas, Barcelona.

Katalunasit e kishin shkarkuar pas rezultateve të dobëta trajnerin spanjoll.

Valverde tani është në negociata me gjigantin tjetër spanjoll Valencia.

Ernesto Valverde (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

‘Lakuriqët’ janë duke synuar të ndërtojnë një ekip konkuruese për edicionin e ardhshëm dhe e shohim Valverden si trajnerin e duhur për të arritur suksese.

Mediat spanjolle kanë raportuar se marrëveshja mes palëve është shumë afër dhe kanë mbetur vetëm disa detaje.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet prezantimi i ish-trajnerit të Athletic Bilbaos dhe Barcelonës në stolin e Valencias. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori