Valencia është duke tentuar ta rikthej nga huazimi mbrojtësin e djathtë Joao Cancelo nga Interi.

Sipas Superdeporte, Valencia e shes Cancelon si përforcimin e tretë të janarit pas ardhjes së Luciano Vietto dhe Francis Coquelin.

Trajneri Marcelino do të pres deri në ditët e fundit të afatit kalimtar për këtë transferim.

Edhe agjenti i lojtarit, Jorge Mendes, ka thënë se pret nga Interi që ta lirojë lojtarin. Por, Nerazzurrët nuk e kanë ndërmend që ta lirojnë lojtarin, pasi ai është kthyer nga lëndimet.

Ai këtë sezon i ka filluar pesë ndeshje.

Klub italian e ka të drejtën e blerjes së lojtarit për 25 milionë euro.  /Telegrafi/