LAJMI I FUNDIT:

Ushtria Shqiptare kryen stërvitje në veri të vendit

Ushtria Shqiptare kryen stërvitje në veri të vendit

Batalioni i Këmbësorisë në Ushtrinë Shqiptare ka zhvilluar së fundmi në stërvitje në rajonin e Vaut të Dejës në veri të vendit.

Reklama

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka shpërndarë foto nga stërvitja duke e cilësuar atë si të rëndësishme për përmirësimin e taktikave mbrojtëse.

“Një tjetër stërvitje e rëndësishme përfundoi në rajonin stërvitor të Vaut të Dejës. Batalioni i Këmbësorisë, zhvilloi stërvitjen kompaktësuese të koduar Hajmeli 23, me qëllim përmirësimin e aftësive taktike në operacionin mbrojtës. Forcat e Armatosura vazhdojnë të punojnë fort për të siguruar se jemi gati për të përballuar çdo sfidë në mënyrë efektive dhe me sukses”, tha Peleshi.

Pak kohë më parë, Shqipëria ishte një nga vendet pritëse të stërvitjes së NATO-s “Defender Europe 23”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Lajme
A do të largohet Lajçak nga detyra e emisarit për dialog pas fitores së Ficos në Sllovaki?

A do të largohet Lajçak nga detyra e emisarit për dialog pas fitores së Ficos në Sllovaki?

Lajme
Profesori britanik: Terroristët duket se u trajnuan me makinat që SHBA-ja i dha Serbisë

Profesori britanik: Terroristët duket se u trajnuan me makinat që SHBA-ja i dha Serbisë

Lajme
Policia konfiskon armë në Prishtinë e Podujevë – arrestohen tre persona

Policia konfiskon armë në Prishtinë e Podujevë – arrestohen tre persona

Kronika e Zezë
Kalo në kategori