LAJMI I FUNDIT:

Ushtari çeçen që lufton kundër ushtrisë ruse falet pranë zonës ku po zhvilloheshin luftime

Ushtari çeçen që lufton kundër ushtrisë ruse falet pranë zonës ku po zhvilloheshin luftime

Një video e ndarë në rrjetin social Twitter duket se tregon ushtarin çeçen që lufton kundër ushtrisë ruse, duke u falur afër një beteje.

Reklama

Videoja është publikuar nga uebfaqja Visegrad 24, megjithatë nuk dihet se në cilën zonë u pa ky ushtar çeçen, transmeton Telegrafi.

Luftime të ashpra po vazhdojnë në qytetin Bakhmut, ku Rusia me muaj është përpjekur për ta uzurpuar.

“Ushtari çeçen që lufton kundër ushtrisë ruse në Ukrainë falet derisa beteja po zhvillohet aty pranë”, thuhet në mbishkrim.

Ndonëse ushtria e çeçeneve lufton përkrah Rusisë me liderin Ramzan Kadyrov, ka disa prej ushtarëve që luftojnë kundër rusëve. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Evropa
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa
Kalo në kategori