LAJMI I FUNDIT:

Ushtarët ukrainas ‘përshëndesin’ trupat e Wagnerit në Bakhmut, i godasin me armët RPG

Ushtarët ukrainas ‘përshëndesin’ trupat e Wagnerit në Bakhmut, i godasin me armët RPG

Luftimet janë duke u zhvilluar në qytetin Bakhmut, ku tani Ukraina thotë se do të nisë së shpejti një kundërsulm për të zmbrapsur rusët.

Reklama

Me muaj të tërë trupat ruse kanë tentuar ta uzurpojnë të gjithë qytetin, transmeton Telegrafi.

Kievi paralajmëron kundërofensivë në Bakhmut: Do të ndodhë shumë shpejt
Lexo po ashtu Kievi paralajmëron kundërofensivë në Bakhmut: Do të ndodhë shumë shpejt

Megjithatë, rezistenca ukrainase nuk po ndalet dhe këto pamje e dëshmojnë më së miri. Kjo pasi ushtarët ukrainas me çdo kusht po luftojnë trupat e grupit mercenar Wagner.

Në këto pamje, ku luftimet duken të ashpra, ata ‘përshëndesin’ trupat e grupit mercenar me armët RPG, pasi i shkrepën në drejtim të tyre. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Analisti ushtarak britanik tregon se si po zhvillohet kundërsulmi i ukrainasve

Analisti ushtarak britanik tregon se si po zhvillohet kundërsulmi i ukrainasve

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë ushtarin rus  - një shpërthim i madh mbretëron zonën

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë ushtarin rus - një shpërthim i madh mbretëron zonën

Evropa
Kadyrov tregoi bicepsin kur u pyet lidhur me pretendimet për gjendjen e tij shëndetësore

Kadyrov tregoi bicepsin kur u pyet lidhur me pretendimet për gjendjen e tij shëndetësore

Evropa
Putin thërret 130 mijë qytetarë në Rusi për të kryer shërbimin ushtarak këtë vjeshtë

Putin thërret 130 mijë qytetarë në Rusi për të kryer shërbimin ushtarak këtë vjeshtë

Evropa

"A ka borë, ministër?", rrëfimi i Radoiçiqit është një moment i mirë për të kujtuar se si gënjente Daçiqi

Serbia
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Kalo në kategori