LAJMI I FUNDIT:

Uruguai dhe Kolumbia kualifikohen në Kampionatin Botëror, Peru shpreson nëpërmjet ‘Play-Off’-it (Video)

Uruguai dhe Kolumbia kualifikohen në Kampionatin Botëror, Peru shpreson nëpërmjet ‘Play-Off’-it (Video)

Përfaqësuesja e Uruguait e mbylli me fitore kualifikimet për Kampionatin Botëror 2018, kjo në takimin 4-2 ndaj Bolivisë.

Reklama

Festivali i golave filloi me autogolin e Gaston Silvas në minutën e 24, ndërsa Martin Caceres barazoi në minutën 39-të dhe në epërsi i kaloi Edinson Cavani, të dy golat u asistuan nga Silvas dhe me rezultat 2-1 përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë shënoi dy gola Luis Suarez (60’, 76’), ndërsa në minutën e 79-të Uruguai shënoi një tjetër autogol, këtë herë Diego Godin.

Peru 1-1 Kolumbia

Një ndeshje shumë interesante dhe e rëndësishme nga të dy anët, por në fund përfundoi çdo gjë me barazim, por në fund që i shërbeu me kualifikim Kolumbisë.

Pjesa e parë ishte pa gola, kurse në të dytën shënoi James Rodriguez në minutën e 56-të pas asistimit të Falcaos.

Golin e barazimit e shënoi Paolo Guerrero në minutën e 76-të, gol që dërgoi Kombëtaren e tij në ‘play-off’’it.

Kualifikimet në Amerikën Latine përfunduan me Brazilian në vendin e parë me 41 pikë, i ndjekur nga Uruguai (31’) dhe Argjentina (28’).

Kolumbia u renditet e katërta me 27 pikë, një më shumë se Peru.

Vlen të theksohet se Kili u eliminua pasi humbi nga Braziliani 3-0 dhe kështu përfundoi në pozitën e gjashtë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori