Supermodelja Blac Chyna nuk gëzon një diplomë universiteti e as nuk është e gatshme ta posedojë një të tillë.

Universiteti i Harvardit ka kundërshtuar plotësisht faktin që supermodelja të ketë qenë ndonjëherë studente e tyre.

Universiteti i Harvardit (Foto: Joe Raedle/Getty Images/Guliver)

Ata kanë thënë për TMZ-në: “Harvard Business School Online nuk ka pranuar as nuk ka dhënë një letër pranimi për një person të quajtur Angela White”.

Angela White njihet si emri i vërtetë i modeles Blac Chyna, e cila njëherësh është ish-bashkëshortja e vëllait të motrave Kardashian, Rob Kardashian.

Rob Kardashian dhe Blac Chyna (Foto: Greg Doherty/Getty Images/Guliver)

Duke iu referuar pranimit dyshues të saj në Universiteti i Harvardit dhe letrës që ekipi i saj ua dha TMZ, Chyna u shpreh duke thënë: “Shkolla do të më ndihmojë të ndryshoj disa gjëra. Njerëzit gjithmonë flasin për mua, mund të flasin për të mirë”.

Megjithëse Blac ka treguar një letër përmes së cilës pretendon të jetë pranuarnë këtë universitet, Harvard e ka kundërshtuar një gjë të tillë. /Telegrafi/

Blac Chyna (Foto:  Jamie McCarthy/Getty Images/Guliver)