Unitedi vazhdon me fitore para ndeshjes kundër Cityt, triumfon ndaj Swanseas

Manchester Unitedi ka fituar ndaj Swanseas në Ligën Premier me rezultat 2-0 në Old Trafford.

Vendasit ishin më të mirë dhe kjo ishte një fitore e merituar nga djelmoshat e Jose Mourinhos.

Lukaku në momentin e golit (Foto: Man Utd/Twitter)

Goli i parë në takim u shënua nga Romelu Lukaku në minutën e pestë pas asistimit nga Alexis Sanchez.

Belgu lëshoi një rast të mirë në minutën e 11-të, por goli i dytë nuk u vonua pasi Sanzhez shënoi në minutën e 20-të.

Në pjesën e dytë Sanchez dhe Juan Mata kishin rast të thellon epërsinë, por nuk arritën.

Rashford gjatë një momenti të ndeshjes (Foto: Man Utd/Twitter)

Për mysafirët shans të mirë kishte Rammy Abraham në minutën e 59-të, por David de Gea bëri një pritje të mirë.

Pas kësaj fitore Unitedi renditet në vendin e dytë me 68 pikë (dy pikë më shumë se Liverpooli), kurse Swansea renditet në vendin e 13-të me 31 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Man Utd është kundër Manchester Cityt, ndërsa Swansa luan ndaj WBA-së. /Telegrafi/

Nënshkrimi i Mbappes ka shkaktuar tension në zhveshtoren e Real Madridit

Bellingham u pyet se kush është lojtari më i mirë me të cilin ka luajtur, ai zgjedh dy

United i gatshëm të ofrojë Greenwoodin dhe para për yllin e Barcelonës

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet