Unitedi i ‘hakmerret’ Basaksehirit – forcon pozitën e parë në grup

Unitedi i ‘hakmerret’ Basaksehirit  – forcon pozitën e parë në grup

Manchester United ka fituar 4-1 në shtëpi kundër Basaksehirit në kuadër të rrethit të katërt të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Djajtë e Kuq e filluan mjaftë mirë takimin, pasi kaluan në epërsi pas vetëm shtatë minutash lojë me një gol të mrekullueshëm nga Bruno Fernandes.

Por, mesfushori portugez (19′) tregoi edhe një herë se është mjaftë i disponuar për lojë dhe shënoi  golin e tij të dytë dhe të dytin për Unitedin në këtë takim.

Më pas, skuadra angleze fitoi edhe një penallti, të cilën në gol e konvertoi Marcush Rashford në Minutën e 35-të.

Pjesa e dytë kishte disi një ritëm më të ngadaltë dhe United nuk rrezikonte aq shumë si në 45 minutat e parë.

Nëpërmjet disa goditjeve nga këndi të ekzekutuara nga Alex Telles, skuadra që drejtohet nga Ole Gunnar Solskjaer tentoi të thellonte edhe më shumë epërsinë.

Në anën tjetër, Basaksehir arriti që të ngushtonte epërsinë e vendasve me një gol të realizuar nga Deniz Turuc në minutën e 76-të.

Por, skuadra angleze arriti që të vuloste fitoren e tyre me një gol nga Daniel James në minutën e 90+2.

Pas rrethit të katërt, Unitedi është lider i Grupit H me nëntë pikë, Paris Saint-Germain e Rasenball Sport Leipzig me nga gjashtë dhe Basaksehir me tri sosh. /Telegrafi/

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve