Unitedi fiton te Burnley dhe ngjitet në tabelë

Manchester United (Foto: Jan Kruger/Getty Images/Guliver)

Manchester Unitedi ka marr një fitore të madhe në udhëtim te Burnley me rezultat 2-0 në takimin e vlefshëm për javën e 20-të në Ligën Premier.

Pjesa e parë u karakterizua me dominim të mysafirëve, të cilët krijuan shumë raste dhe arritën ta shënojnë një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 44-të dhe ishte Anthony Martial, i cili shënoi për 0-1 pas asistimit të Andreas Pereira.

Momenti i golit nga Martial (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Në pjesën e dytë përsëri ishin Djajtë e Kuq që zhvilluan lojë më të mirë, por edhe vendasit patën rastet e veta.

Djajtë e Kuq gjeten golin pas vetëm pesë minutave lojë, por ky gol u anulua për shkak të një ndërhyrje pa leje të bërë nga Martial.

Deri në fund të ndeshjes, Burnley tentoi të gjente golin e barazimit, megjithatë ishte Unitedi që mbajt mirë dhe në minutat shtesë vulosi fitoren 2-0 falë një goli nga Marcus Rashford.

Pas kësaj fitore, Unitedi e sheh veten në pozitën e pestë me 31 pikë apo vetëm një më pak se Chelsea i katërti, ndërsa Burnley zë vendin e 13-të me 24 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Djajtë udhëtojnë te Arsenali, ndërsa Burnley e pret Aston Villan. /Telegrafi/

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Granit Xhaka 'mbulohet' me para nga Leverkuseni me fitimin e titullit në Bundesligë

Xavi tregon klasin e tij kur pyetet për ndeshjen Real Madrid-Man City para El Clasicos të së dielës

Si e “tradhtoi” Rudiger shokun e tij më të mirë në futboll gjatë ekzekutimit të penalltive në Man City-Real

Të kritikuar për lojën që bën ndaj Cityt, Ancelotti tregon se çfarë do të bëjnë ndaj Barcelonës

Rregulli i rreptë që duhet të ndjekë Zinedine Zidane nëse bëhet trajner i Bayern Munichut